Tez-Koop İş Sendikası Tesco Kipa Yetki Davasını Kazandı

Tez Koop İş TESCO KİPA’da toplu sözleşme yetkisi aldı
Tez Koop İş Sendikası 2003 yılından bu yaba örgütlenme mücadelesi verdiği TESCO KİPA'da toplu iş sözleşmesi hakkını elde etti.

Tez Koop İş Sendikası, 2003 yılından bu yana örgütlenme mücadelesi yürüttüğü TESCO KİPA’da Yargıtay kararıyla toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini aldı. Yargı kararını duyuran sendika önümüzdeki günlerde toplu iş sözleşmesi sürecinin başlayacağını açıklayarak TESCO KİPA’daki emekçileri örgütlenmeye çağırdı.

Sendikanın 2010 yılında toplu iş sözleşmesi yapmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurması ve işverenin bu duruma itiraz etmesiyle başlayan yargı süreci Yargıtay kararıyla emekçiler lehine sonuçlanmış oldu. Daha önce de yerel mahkeme sendikayı haklı bulmuş, bunun üzerine TESCO KİPA Yargıtay’a gitmişti.

Tez Koop İş Sendikası toplu sözleşme yetkisini almasının ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Şimdi yeni bir mücadele dönemi olan TESCO KİPA işçilerinin daha iyi şartlarda yaşamını sürdürmesinin aracı olacak Toplu İş Sözleşme süreci başlıyor.

Toplu iş sözleşme masasında, haklarımızı savunmak ve geliştirmek üzere bugün dünden daha çok birlikte olmaya ihtiyacımız var. Daha başarılı, daha güçlü olmak için TESCO KİPA’da çalışan işçi arkadaşlarımızı üye olmaya ve aramıza katılmaya davet ediyoruz.”
(soL - Haber Merkezi)

6 yorum :

 1. süper oldu çok şükür

  YanıtlaSil
 2. ne gibi haklar kazanılacak bilgi verebilirmisiniz.

  YanıtlaSil
 3. hepimize hayırlı olsun. departman şefleride inşallah sendikaya üye olabilirler ilk üye olacakladan biriyim.

  YanıtlaSil
 4. hepimize hayırlı olsun. inşallah en kısa zamanda departman şefleride sendikaya üyelabilirler. ilk üye olacaklardan biriyim. yasal haklarımıza sahip çıkmalıyız.

  YanıtlaSil
 5. Artik grev istiyoruz ocak ayindan itibaren de hakkimiz doguyor artik sesimizi duyun bir bucuk senedir zamsiz calisiyoruz dahada nekadar beklicez kipanin gonlunun olmasini ?

  YanıtlaSil
 6. Kızım çerkezköy kipada çalışıyor.sendika tarafından çok büyük haksızlığa mağdur kaldı.İşe girdiği tarihten notere gitti sendikaya ilk olarak üye oldu evraklarını kipadaki sendika yetkilisine teslim etti.Kendini sendika üyesi olarak bildiği halde sendikadan arkadaşlarına kol saati geldiğinde gerçeği öğrendi.Sendika yetkilisi kızımın evraklarını teslim etmemiş.kızım sendikaya üye bile görünmüyor bizim elimizde bir tek noterdeki üye olduğumuza dair kağıdığımız var.bu haksızlığın derhal giderilmesini yetkililerden rica ediyorum bu gün 1 mayıs işçi bayramı tüm işçilerin bayramını kutluyorum ve kızımın geriye dönük zararının kısa zamanda karşılanmasını talep ediyorum...

  YanıtlaSil

sendikam haber

En Çok Okunanlar